Прочетен: 78 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 12.02.2023 16:37
Зрялост или разцвет?
Несбъднатото зове!
Оглеждам се. Откъде прелита зовът?
Проглеждам сред своя свят. Пак и пак. Ценя всеки ден, полъх, цвят, лист… Взирам се в живота. Достатъчно ли?
Разглеждам съществуващото. Настройвам се да доловя, не започва ли да се сбъдва Несбъднатото. Ще се проясни ли образът му? Не стига ли да протегна ръка, да го хвана и тръгна - с Него, в трепкащите му светли очертания…
Завихря се времето. Защо прелитам така мимоходом край високите, миражно скрити зад облачен танц върхове на Несбъднатото и се втурвам към едноцветните, странно дължими, спорно уютни и балонно сигурни задачи на деня?
А то, Несбъднатото мое, свежда глава, събира тъжно недадените си светлини, свива се в малка звезда и ме чака сиротно – там на високия връх, сред белите облаци, чезнещо в безпределната синева, в покана за танц.
Защо отклонявам поканата? Самооправдавам се в липса на достойна, феерична одежда. Истината е, че не смея да разкрия своята светлина.
А коя е първата стъпка на танца със звезда?
