Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
29.01.2018 04:45 - Несбъднатото
Автор: emelika Категория: Лични дневници   
Прочетен: 78 Коментари: 1 Гласове:
4

Последна промяна: 12.02.2023 16:37


 Рано ли е, късно ли е?

Зрялост или разцвет?

Несбъднатото  зове!

Оглеждам се.  Откъде  прелита  зовът?

Проглеждам сред своя свят. Пак и пак. Ценя всеки ден,  полъх,   цвят, лист… Взирам се в живота. Достатъчно ли?

Разглеждам съществуващото. Настройвам се да  доловя, не започва ли да се сбъдва Несбъднатото. Ще се проясни ли образът му? Не стига ли  да протегна ръка,  да го хвана и тръгна  -  с Него, в трепкащите му светли очертания…

Завихря се времето. Защо прелитам така мимоходом край високите, миражно скрити зад облачен танц  върхове на Несбъднатото и се втурвам към едноцветните, странно дължими, спорно уютни и балонно сигурни задачи на деня?

А то, Несбъднатото мое, свежда глава, събира тъжно недадените си светлини, свива се в малка звезда и ме чака сиротно – там на високия връх,  сред белите облаци, чезнещо в безпределната синева, в покана за танц.

Защо отклонявам поканата?  Самооправдавам се в липса на достойна, феерична одежда. Истината е, че не смея да разкрия своята светлина.

А коя е първата стъпка на танца със звезда? 
                                                                      

 






Гласувай:
4



Следващ постинг
Предишен постинг

1. lexparsy - Много проникновено
30.01.2018 16:16
Щом твоята звезда е там и те осветява да оцениш и себе си и времето и видяното по пътя, непременно ще те подсети и коя е първата стъпка.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: emelika
Категория: Лични дневници
Прочетен: 476138
Постинги: 203
Коментари: 1597
Гласове: 8279
Спечели и ти от своя блог!
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930