Постинг
12.02.2018 06:58 -
Върховният Маг
Казанът ври, бълбука!
Подскачат думите кипящи
в бульона вещерски на словото,
забъркан от върховний Маг,
стаил под плащ качулест най-фината наука
- в стиха си чист да влиза,
търкулвайки в душите ни със стон и смях,
понякога с въздишка,
зрънца от вечността.
И аз си зрънце взех.
Отлюспвам го грижливо.
Но не да го изям – ще го засея!
Вълнообразно
С голямата българка Виолета Бончева, коя...
Зимата на моето..доволство @
Коледен подарък за историците
Зимата на моето..доволство @
Коледен подарък за историците
Съвсем асоциативно визирах твоя „върховен Маг“ като първата карта на Тарот.
Та той милия е поумнелия Глупак, който е нулевата карта :-)))
Но Глупака вижда и разбира всичко, а Мага се учи да твори, посява и се превъплъщава... докато не стане пак Глупак :-)
Върховен е защото току що е бил глупак, или защото се надява да разшири кръга на не-Знанието си!
А от семената му… кои да хапнем, кои да посеем, сами избираме!
цитирайТа той милия е поумнелия Глупак, който е нулевата карта :-)))
Но Глупака вижда и разбира всичко, а Мага се учи да твори, посява и се превъплъщава... докато не стане пак Глупак :-)
Върховен е защото току що е бил глупак, или защото се надява да разшири кръга на не-Знанието си!
А от семената му… кои да хапнем, кои да посеем, сами избираме!
3. lexparsy - Кой ли е?
10:02
цитирай10:02
saankii написа:
оооо, майн Готт, да не си и ти..астролог..или най- обикн.джендай..
3. lexparsy - Кой ли е?
10:02
3. lexparsy - Кой ли е?
10:02
Навярно знаеш saankii от обща Халтура, че не е възпитано да се обръщаш към гост на един постинг с тривиален псевдо-сарказъм… май не… Осъзнавам че не и етично и да отговарям, но ако Емелика е против ще се извиня, обещавам.
Та не съм от изброените, ама май съм един съвсем любител блоганализатор и публикувах резюме от изследванията си… в „Дядо блоговия двор“
За гаргите казах, но може и да се пренапише:
Кац, Грааа, Гра-Гръък,
тук има бляскаво и свежа плът,
друга гарга съм,
да си поклъвна съм на път…
и последователността на влизане на другите герои на сцената е:
Пом, Пом, си Помпидуря,
който поискам е на почитане,
аз помпидур съм,
с интрига е за предпочитане!
и
Лееш, Кац, Лйеееш, Яд,
обичам гнилоч, лоши мисли,
аз лешояд съм,
на пир и с други сме отишли.
Остави ги… К‘вот си пожелаят… Зарежи ги!.. К‘вот…
лелеее мани са мааааа…
аборигенката пак доде сестро… нема отърване! :-)))
Търсене
За този блог

Гласове: 8279
Блогрол
