Постинг
22.01.2023 05:10 -
Всемирът себе си рисува
Автор: emelika
Категория: Лични дневници
Прочетен: 3359 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 22.01.2023 21:09
Прочетен: 3359 Коментари: 0 Гласове:
11
Последна промяна: 22.01.2023 21:09
Вселенското сърце перпетум мобиле, пулсира – „туп-та, туп-та!“ Отново „туп- туп“ и свива се Вселената. Приглася му „та-та“ и ширва се в разбягващи галактики. Сърцето ми синкопно тича подир тях с надежда до дирята поне да стигне. Въртят се сферите и пеят в ангелски октави, за слухът ни непригодни - по-скоро на обратно - слухът ни непригоден се оказва. В понорите космични ненаситни черни дупки до пръсване поглъщат безцелно скитащи се мрачни метеори. Преяли, ослепително в най-бялата свръхнова, още миг и ще изригнат. В звезди достойните души възнасят се и падат дъждозвездно, да се преродят отново. Със сиянието северно учителите земни слизат в нови притчи знанието недоучено да преразкажат.
Ела, незнайни, ще ти направя място в космичната си защитена колесница, преди тунела червеев в измерение различно да ни прати.
Тагове:
Няма коментари
Търсене
За този блог

Гласове: 8279
Блогрол