Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
04.05.2023 14:10 - Ако детето живее в апсара, няма предели
Автор: emelika Категория: Лични дневници   
Прочетен: 2981 Коментари: 6 Гласове:
12

Последна промяна: 04.05.2023 16:26

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Будно ли е детето в теб, може да приеме всеки за приятел и да се забавлява дори със садху от пейзажа на Пашупатинат – свещеното място на река Бакмати.

 image


Е, тук са и кладите за кремации. Понеже е в столицата Катманду, редовно има 4-5 горящи клади. „Ароматите“ остават за въображението. И все пак магия витае тук. Докосват я децата  и мъдреците, което е почти едно и също.




Гласувай:
12



Следващ постинг
Предишен постинг

1. kvg55 - emelika,
04.05.2023 22:06
Трудно разбираема за европееца мъдрост.
цитирай
2. emelika - Краси,
04.05.2023 23:42
И европееца е трудноразбираем за другоконтинентните. Но общочовешките ценности остават за който ги тачи.
цитирай
3. missana - Паметна снимка, Емелика!
05.05.2023 20:22
След многотомното издание "Златната клонка" на Фрейзър вече нищо не може да ме учуди. В Хималаите на смъртта се гледа от един напълно различен ъгъл. Тя е нещо преходно, а не абсолютно.
цитирай
4. emelika - Мисана, благодаря!
05.05.2023 20:57
И дванадесетте тома ли прочете?
Дори попаднал в Свещената дъбрава, ако не си Горския цар, няма да можеш да откъснеш "Златната клонка" .
цитирай
5. missana - Уви, Емелика.
06.05.2023 20:51
Не, не съм прочел 12-те тома, защото не успях да ги открия в наличност в БГ. Но се ориентирах в обстановаката по наличното. Това е наистина колосален труд в Антропологията. Възхищение у мен будят и трудовете на Мирча Елиаде, макар че аз имам съвършено различно разбиране от неговото.

Честит Гергьовден и продължавай да ни радваш с уникалните си творби!
цитирай
6. emelika - Благодаря, Мисана!
07.05.2023 11:37
Пак ме ласкаеш. Дори не гледам на това що драскам като творба, защото си иде на един дъх. Рядко дълго осмислям. По скоро визуализирам някаква спонтанна идея на която давам словесна форма. А за уникалност, може би приемам донакъде, защо мисленето и изразяването, когато си себе си е уникално като личността на която принадлежи. Харесвам твоята словесна уникалност и дълбото съдържание в нея.
Единомишленици сме в доста от интересите си. Имам няколко книги на Мирча Илиаде и автори изследващи човека и човешкото многопланово, символиката, митовете и легендите, както и другите "Антропо- "виждания, като тия на Рудолф Щайнер.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: emelika
Категория: Лични дневници
Прочетен: 476021
Постинги: 203
Коментари: 1597
Гласове: 8279
Спечели и ти от своя блог!
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930