Прочетен: 567 Коментари: 7 Гласове:
Последна промяна: 22.07.2025 20:56

Търся се в теб. Намери ме, за да те намеря!
.jpg)
Момчетата летят! Момичетата пърхат като пеперуди! Владее вихърът на танца! Танцуват цветове, усмивки грейнали даряват радост! Пътуваш в други светове!

Послушайте мъдрите думи, узрели в браздите на времето, оставили свой отпечатък сред небрежните, оредели бели коси. Усмивка дискретна на радост от часовете спрели за миг, с водоравния жест на езеро тихо, балансиращо бури отминали и бурите днешни.

Видя небето как стройните тополи , шпалир на пътя към далечното, оглеждат се кокетно във водата със снага си издължена и завидя им. Огледа се и то. А пък водата го попи и стана още по-дълбока.
Прахти красивата рисиста, а под копитата ѝ облаци от пясък, пръст и прах, покриващи пейзажа. Само гонещите се двуколки, понесени от устрема, обветрят гриви. Конете в прелест! Човекът скрит под шлема си ги следва с устрем свой, дълбок.

Бягащият легион! На къде бяга? – Към себе си!

Свидно ми е родното! Либе китки в росна корона да ми сплете. С бабиния бродиран шал да се наметна, любовта на рода да ме топли. С кене обшит чембер, коси атлазени да скрия, да ме не стигат уруки. А слънцето в слънчогледа до рамото ми да слезе, да ми нашепне слънчовите си песни любовни, за всинца ви да ги запея. Песента ми да разлюлее жита добруджански и разкърши трепетлики балкански – моята песен – българската! С всичките тези богатства, наричайте ме: Кралица!

С мидената си целувка ти подарявам най-разкошния си бисер. Виж, той огрява ни с вътрешното слънце от сърчицето ми седефено и прави ни красиви, напук на черните ни дрехи.

Бабо! Ръцете ти са огледалото житейско. Ти толкова си падала и се възправяла, че стоновете неизплакани се свили в гънки, от дълго стисканите длани, задържащи сълзите с гордост неизречена. Ръцете ти , непомнещи от работа утеха, живецът на годните опъвали, стократно заслужат хляба, поднесен с обич, не и с милостиня. А времето в ръката пишеща история тиктака си неспирно в ритъм същ – достоен и могъщ – духът ни да поучи!

И ето, път ви давам - насладата усетена от този миг на съзерцание да споделите:

Или пък да се осмелите, открадната, магарешката обеца да споделите.

Тагове:
Впечатлиха ме снимките Какъв е този Богдан Стойко ?
Стрелям напосоки- или румънец, или албанец?
От Български произход!
Благодаря ти за удоволствието, Емелика!


