Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.09.2025 15:37 - Непланираните срещи
Автор: emelika Категория: Лични дневници   
Прочетен: 862 Коментари: 6 Гласове:
17

Последна промяна: 26.09.2025 15:43

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 Среща с Рагаса в Хонг-Конг.

Апсарите се вглеждат в мощния тайфун от 19 етаж на Royal Pacific Hotel.

image



image



image






Гласувай:
17



1. kvg55 - emelika,
26.09.2025 22:28
Ние хвърляме в морето дребни предмети, а тия цели автомобили.
цитирай
2. emelika - Краси,
27.09.2025 18:25
водата сама си ги взема. Прехвърля или събаря каквото срещне по пътя си.
цитирай
3. leonleonovpom2 - Здравей, Елена!
27.09.2025 18:58
Разгеле, да проверя!
Пък може и да си пропуснала?
Една позната, фукла, твърдеше , че имало магазини за богати? Как ги разпознават?
Била ли си в такъв магазин в Хонгконг?

Веднъж жена ми ме покани любезно в бижутерия в Кан, на крайбрежната улица Стоях настрана, да съм видел нещо интересно Моментално дадох кръгом, като разбрах в какъв капан ме вкарва?....
Няма да се излагам я?
цитирай
4. emelika - Привет, Иван!
27.09.2025 23:20
Всеки мегаполис има скъпи магазини. Въпреки, че Хонг Конг не отговаря на критерия за над 10 милиона жители, той със своите 7,5 по настоящем също е мегаполис и е причислен към т.н. световни градове, поради високата си степен на урбанизация и индустриализация. Той е и най-скъпия град в света, с най-много милионери, най-много небостъргачи. Бие Дубай по много показатели. А по улиците се движат най-често електромобилите на Тесла... По- скоро въпроса тук трябва да звучи обратно – има ли по-евтини магазини? И все пак най- скъпия магазин тук е за сушени морски продукти. Разфасовките са малки и от 5 хиляди до 500 хиляди хонгконски долара. Има и други екзотики, които ние най-често недолюбваме. Например сушени гъсеници за една супа струват 9 хиляди хг долара. За сравнение най-евтиния градски транспорт е 12 хг долара. В най-скъпите магазини по света обикновено трябва да удостовериш, че имаш достатъчно пари, за да влезеш, така че друг няма как да те пързулне. Тук хората се наричат хонгхонгци, не китайци. И езикът им е хонгконгски.
цитирай
5. missana - Наистина зловещ тайфун, Емелика.
18.10.2025 22:59
Как издържат тези огромни сгради на тази мощ?
цитирай
6. emelika - Мислят предварително, Мисана
19.10.2025 08:38
Излят е мнооого бетон. Тежат, не помръдват. Само стъклата се чупят. Но това е бял кахър. На домовете си хората ги облепят като снежинка с тиксо, за да падат цели, като се отлепят отдолу и падат навън, а не разбити на парчета, за по-малка беля. В хотелите коридорите са големи, в пика хората се събират там, за да не ги уцели някое заблудено стъкло. Но пък там са направени по друга нечупеща се технология. Няма паника. Всички са спокойни и си вършат работата. Важно е да не си навън. Предварително, учтиво, всички биват помолени да се приберат. Евакуира се крайбрежието задължително и стихията най-често минава без жертви, специално за Хонг-Конг.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: emelika
Категория: Лични дневници
Прочетен: 476191
Постинги: 203
Коментари: 1597
Гласове: 8279
Спечели и ти от своя блог!
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930