Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.10.2025 07:52 - По снимка на Борис Георгиев
Автор: emelika Категория: Лични дневници   
Прочетен: 900 Коментари: 12 Гласове:
11


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  

Високо над света и земна суета, комикът с тъжните очи със себе си самотно пак общува в тишина. Но неговият глас отеква в мен и питам се дали не съм пък аз, от земните си корени изтръгнат, като слепец преправящ път през облачното сиво, опипващ с бастуна камъни небесни, но още криещ в цилиндъра си чудеса.


image

 




Гласувай:
11



1. zemela - Тихите, усмихнати и тъжни в себе си ...
28.10.2025 08:14
Тихите, усмихнати и тъжни в себе си хора... Да, крият чудеса, а скритото у нас чудо ни помага да ги видим.
цитирай
2. emelika - zemela,
28.10.2025 08:39
А толкова невидими чудеса чакат да бъдат видяни.
цитирай
3. kvg55 - emelika,
28.10.2025 22:46
"По снимка" ми се види недостоверно. "По снимка+" е по възможно, но най–точно е "колаж" или "монтаж", или друга някаква манипулация.
цитирай
4. emelika - Да, Краси.
29.10.2025 07:36
Снимка плюс е. То си е ясно. Точно малката черна добавка и дава нов смисъл, който всеки може да усети и тълкува по различен начин. И в това е чарът й - размисля и слива с усещания. Поне така го разбирам. Дали пък някой не си е изрязвал малки черни фигурки, както правят в изкуството киригами и те случайно са попаднали на снимката?:)
цитирай
5. missana - https://www.youtube.com/watch?v=oGv6EkrX1zk
29.10.2025 20:43
Поздрав за теб, Емелика - на линка най-горе!
цитирай
6. emelika - Ех че хубаво!
30.10.2025 00:48
Благодаря ,Мисана!!!
цитирай
7. missana - Асоциирах със снимката от твоя материал, Емелика.
30.10.2025 14:12
Затова поздравът се роди от само себе си.
цитирай
8. emelika - О, да!
30.10.2025 20:58
Веднага го разбрах, Мисана.
цитирай
9. marrta - L'Art de la conversation
31.10.2025 06:10
Обичам Магрит, голям и неизброден.
цитирай
10. emelika - Доре, и аз го харесвам
31.10.2025 13:45
Фалшивото му огледало невидимото отразява.
цитирай
11. donchevav - . . . "от рода на хвърчащите ...
04.11.2025 16:55
..."от рода на хвърчащите хора"...

Хубава интерпретация!
Поздрави, Емелика!
цитирай
12. emelika - donchevav,благодаря!
04.11.2025 18:54
Обичам понякога да разглеждам картини, художествена фотография, колажи и многообразни творчески ръкоделия. Вид релакс, освен да си ничий и никъде, особен релакс е и сам да затвориш ръкоделно и се почувстваш хвърчащ.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: emelika
Категория: Лични дневници
Прочетен: 476265
Постинги: 203
Коментари: 1597
Гласове: 8279
Спечели и ти от своя блог!
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930