Прочетен: 1551 Коментари: 14 Гласове:
Последна промяна: 08.03 20:34
- Здравей! Ти кой си?
- Перо.
- Не си перо. Перата са от птиците. Ти нямаш крила.
- Но може да ми е останала още някоя крилата мечта.
- Мечтите са за хората. А ти си странна гумена кукла, цялата олющена, сякаш от друг свят.
- Не чу добре името ми. Казвам се ПЕро, не ПерО. И наистина съм от друг свят.
- От кой свят?
- От твоя.
- Не е възможно. Щях да те познавам.
- Възможно е.
- Как така?
- Понякога не познаваме най-близкото до нас и в нас.
- Не те разбирам.
- Аз съм до теб и едновременно в теб.
- Съвсем ме обърка. До мен и в мен. Нещо което излиза от мен да си поговорим и после пак влиза вътре.
- Почти така.
- Много си странен.
- Защото ти си странна.
- Знам си, че съм странна, всички го знаят. Ще ми е приятно с още един странник. Дали ще се разберем със странностите си?
- Понякога да, понякога не.
- Кой ти даде това странно име?
- Ти.
- И това не е възможно . Щях да помня.
- Хайде официално да се запознаем. ПЕро – твоето друго Аз, което току що откри.
- Как така? Ти си малка гумена играчка, а аз съм истинска.
- Ще направиш и мен истински.
- Искаш да имам раздвоение на личността ли и да стана още по-странна.
- Не раздвоение на личността, а онова, което не познаваш в себе си.
- За да харесам непознато в себе си трябва малко да го освежа. Много си слабичък и олющен. Ще те пребоядисам, но как да те захраня?
- Стара душица съм – много пребродила и препатила. Слабичък съм, защото един шип ме проби. Нали съм гумен, пълня се с въздух.
- Значи си въздухар.
- Искаш да ме обидиш. Въздухари са балоните. Аз си тежа на мястото и за твое сведение когато съм здрав, т е. не пробит, никога не потъвам.
- Извинявай! Но това е поправимо. Ще намеря дупчицата, ще те надуя и ще я залепя.
- Чудесно! Пак ще имам самочувствие. Гледай само да не ме пренадуеш. Не ща да се пъча. Против естеството ми е.
- Да не си се натискал в шипа на оная роза, да стане червена като в приказката?
- Тайна. За сега.
- Трябва да те разгледам добре, за да опозная другото си аз. Приличаш ми на клоун.
- Такъв съм.
- Еха! Обичам клоуните. Понякога и аз се правя на такъв, за да разсмея някого , когато е тъжен.
- Естествено, нали аз съм ти.
- Да, Но още не мога да свикна. Но пък е забавно. Никога няма да съм сама. И ще има с кого да си бърборя когато си поискам.
- Определено.
- Виждам, че си бил боядисан вертикално в два различни цвята – жълт и син. Защо точно в тези цветове?
- Ти ме боядиса така ,но беше отдавна и не помниш. Вложи смисъл. Когато ти се прииска да грея като слънце и те топля, друг път да се потопиш в синята вода и се разхладиш. Жълтото е и земята по която ходиш, а синьото небето в което витаеш, като перо от птица. Името ми ПЕро е материализираното реене на ПерОто. Промяната на ударението му придава тежест. Играта с думи, променя смисли.
- Ще оставя същите цветове, но ще променя и добавя някои неща. Нали може?
- Разбира се. Това е твое право. Дори желателно. За да има развитие, си трябва промяна.
- Вместо тези три големи разноцветни копчета, които разделят и сближават земята и слънцето от водата и небето, ще нарисувам едно обединяващо ги горещо червено сърце. Съгласен?
- Чудесно!. Вече чувствам как пулсира!
- Другото, което ще променя са ъгълчетата на устните. Ще ги повдигна нагоре. Нека си весел клоун. Да има усмивки, вместо сълзи!
- Хайде сега извикаме заедно, Любопитке: Започват "Приключенията с ПЕро“!
Ами облаците са си облаци. Едни летят за едно, други за друго. Големите и считащи се за мъдри играят на война, защото играта на война е по-интересна и доходоносна. Битието на войната въвлича всичко и то потъва в нея. Битието на войната е кауза пердута за човечеството. За спасението си то все измисля, вече не бункери, а нови начини за летене в облаците и над тях, бягайки от опустошената Земя. Играта на добро не е интересна, защото е по-детски наивна. Детското битие е различно и зрелият няма как да го разбере, ако не влезе в него и не смени играчките ,които убиват, с такива, които опознават света и себе си. Пък освен материална култура има и друга.
А ти защо изтри първия си коментар, преди блог.бг да го покаже?
Поздравление, Емелика!
