1.
kvg55 -
emelika,
01.12.2024 22:48
Това ли викаш да е гъза на географията? Не изглежда зле.
цитирай
2.
emelika -
Здравей, Краси!
02.12.2024 06:37
Не бих се осмелила да оприличавам географски части с човешки такива, но за да ти отговоря в твоя дух и хипотетично приема аналогията ще изтъкна и съществените разлики. Докато флатусите на човешкия задник често със зловонието си, поради естеството на приеманото са меко казано неприятни и със серен привкус, то тези на това място са изключително озонирани, което се потвърждава и от ясната синева на небето и водата. Ще притуря, че ковид до тук не припарва, което доказват и последните научни изследвания, защото озонът предизвиква фрагментиране на липидната му обвивка, поради което вирусът не оцелява. Апропо, няма и научно потвърждение, че съществуват и микроорганизми, които са се имунизирали срещу дезинфекционния ефект на озона.
Специално за теб ще добавя и малко история с политически привкус, ласкаейки интересите ти. Но затова ще отскочим с великанска крачка от най- южния до най-източния край на географския свят – Япония. Все пак светът е един организъм. Връзката е газова. Към края на японския период Едо, около 1840-1850 година, група анонимни японски художници, създали 10 метров свитък озаглавен „Състезание по пърдене“ Та ,в него са изобразени 15 сцени, на епична битка между мъже и жени отделящи газове. „Мощните пориви на човешкия вятър“, както те ги наричат, прекосяват широките бойни полета, минавайки през дървета и предмети. Смята се, че това е политическа карикатура, форма на социален коментар, изобразяваща античужди настроения. В Ягодово такива социално-творчески сблъсъци няма. Звучи музика и се усеща повдигаща духа озонова флатуленция.
цитирай
3.
missana -
Толкова е красиво!
02.12.2024 16:25
И е така добре стопанисвано. Немците ги умеят тези неща.
Зареди ме с душевен покой, Емелика и ти благодаря!
цитирай
4.
emelika -
И аз ти благодаря, Мисана!
02.12.2024 18:26
Е, не са само немци.
И нека душевният покой не те напуска!
цитирай
5.
kolevdobri -
Боже колко е красиво!
11.03.2025 12:44
Германецът е работливо копеле. Където и да се засели или да го заселят, например в Сибир, около него ще има подреденост и чистота. Само наоколо да няма някой австрийски фелдфебел, че лошо ни се пише.
цитирай
6.
emelika -
kolevdobri ,
12.03.2025 09:54
Там където трудът е умна ценност, стават чудеса. Трудът е действие, но трябва да бъде изграждан като част от ценностната система на детето, за да му бъде другар през целия живот и при никакви обстоятелства да не познава съдържанието на термина скука.
цитирай
7.
kolevdobri -
Кой да изгражда тази ценност? Семейството, правителството...
14.03.2025 08:32
emelika написа:
Там където трудът е умна ценност, стават чудеса. Трудът е действие, но трябва да бъде изграждан като част от ценностната система на детето, за да му бъде другар през целия живот и при никакви обстоятелства да не познава съдържанието на термина скука.
Кой след това ще носи отговорност, ако не си свърши добре работата? Философията е "обобщителка" на проблемите, но последните трябва да бъдат решавани.
цитирай
8.
emelika -
Ценностната система се изгражда от първия до последния дъх, kolevdobri
14.03.2025 15:26
Тя не е нещо постоянно като 10-те божи заповеди. Те нито я побират, нито изчерпват. Ние не раждаме, отглеждаме и учим деца, за да покажем колко отговорни социални същества сме пред общността към която принадлежим. Вътрешно присъщото не е идентично с "философията обобщителка". Първото е определящо първично, второто опит за осмислянето му. Терминологично зададената трудност като проблем носи внушаем негативен отенък, който се втъкава в разрешаването му. Това повлича и настройка на съмнение в справянето с проблема. Докато трудността е препятствие, което търпи отстраняване. Проблем или трудност е откъртилия се валун по пътя. Просто вземаш лоста, отместваш го , влизаш в колата и продължаваш. Кое е по-важно - да го отместим или да задълбаваме кой е виновен валуна да се търкулне , щом можем да го преместим. Ценностната система не е заустен набор от т. н. положителни качества на поведението на личността, а изграждане на увереност, че по всеки път има препятствия за които трябва да сме подготвени не по инструкции и уверени, че имаме силата, умението и волята да ги преодолеем, колкото и абсурдни и непознати да са. Децата започват своето ученичество не в школото, а с подражанието. Родителството е най-отговорния акт, които сме избрали да извършим.
цитирай